Horizont Cup z pohledu naší dobrovolnice Alby

Horizont Cup z pohledu naší dobrovolnice Alby

24. srpna 2017 se v Ostravě – Kunčičkách konala velká událost: Horizont cup, což je fotbalové utkání s různými týmy z Ostravy. Tato akce pro mne byla skvělou příležitostí, jak si hrát s dětmi, být s jejich rodinami, poznat nové lidi a strávit příjemné chvíle s pracovníky charity. Také jsem objevila nové místo v Kunčičkách, a to krásné fotbalové hřiště.

Během akce jsem společně se dvěma děvčaty zorganizovala pár her pro děti. Zpočátku nebyla komunikace jednoduchá, ale nakonec jsme se domluvily, i když rukama nohama…:D Začala jsem mluvit svou lámanou češtinou a ony se zase naopak snažily mluvit trošku anglicky. Bylo to směšné, ale zároveň moc fajn, protože jsme si zdokonalily jazyky a stal se z nás dobrý kulturní tým! Připravili jsme si jednoduché hry: malování těla speciálními barvami; velké obrázky těla, aby se děti naučily jeho části; pohybové hry; míčové hry atd.

Nejoblíbenější hra pro děti byla klasická hra s lanem, děti skákaly a skákaly a skákaly…Každá hra byla zábavou a také jsme stále mluvily česky i anglicky. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak učit děti angličtinu pomocí hry v neformálním prostředí. Pro některé děti to bylo poprvé, pro jiné to byla příležitost jak ukázat, co se naučily v aktivitách v klubu nebo během mých lekcí v rámci mého mini projektu. Děti na sebe byly velmi pyšné a pomáhaly nám počítat během hry s lanem!

Během odpoledne jsem také mluvila s rodiči a rodinami a byla jsem velmi šťastná, protože mne mezi sebe přijali. Miluji jejich energii a líbí se mi příležitosti, které si navzájem dáváme při učení jazyků, objevování nových společností a kultur. Možná to není nic extra, ale když mi chce někdo z nich říct byť jen jedno slovo v angličtině nebo italštině či chce vědět, proč jsem v Ostravě, případně mi chce vysvětlit něco o jejich životech a tradicích, je to pro mě ten nejlepší okamžik v mé roli dobrovolníka.

Chtěla bych poděkovat všem pracovníkům za možnost poznat romskou kulturu a zvláště také poděkovat všem rodinám v Kunčičkách za to, že mě přijali.

Alba je dobrovolnice, která působí v Diecézní charitě ostravsko-opavské v rámci Evropské dobrovolné služby.

erasmus

 

Akce proběhla díky finanční podpoře Statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje a městského obvodu Slezská Ostrava.

 

logo_cesky [Převedený]

 

 

SLEZSKÁ

Související akce

Horizont Cup 2017 (24. 8. 2017, 14:00)