Za poznáním Pevnosti Boyard

Za poznáním Pevnosti Boyard

Ve dnech 24. - 27. 7. 2017 jsme se společně s klientky přemístili do Frenštátu pod Radhoštěm, který se pro nás stal dočasnou Pevností Boyard. Děti zde strávily 4 dny legrace, zábavy, soutěživosti a fér play.

 

Na samotném začátku vznikly čtyři týmy, každý tým vedl jeden vedoucí, který je zaměstnancem VS. Nejdříve si všechny týmy zvolily svůj název, pokřik a vyrobily týmovou vlajku. Velkou odhodlaností všech bylo získat dostatek indícií a dojít k pomyslné bráně, za kterou čekal poklad. Děti mezi sebou soutěžily, plnily různé úkoly, během kterých se všichni bavily, učily se vzájemné komunikaci, toleranci, rozvíjely hrubou i jemnou motoriku. Na samotném konci se všem týmům podařilo složit heslo a docílit vytouženého pokladu. Během čtyř dnů klienti tvořily týmové deníky, kde si zapisovaly indície, zážitky z her, dojmy z jednotlivých dnů.

V rámci aktivizačního pobytu děti nejen soutěžily, ale také opékaly párky, zažily vzrušující stezku odvahy, výlet po Beskydech a na samotný závěr diskotéku, na kterou si vyráběly masky dle své fantazie.

Výletu se také účastnili dva naši dobrovolníci Julien a Alba, kteří vypomáhali s přípravou stravy, fotografování, vytvořili jednodenní odpolední program- Olympiádu a připravili zábavné hry na závěrečné diskotéce, nejen za to děkujeme.

Akce nazvaná Za poznání Pevosti Boyard sloužila ke zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, poznání nových míst, rozvíjení dovedností a schopností děti.

I přes nepřízeň počasí si výlet všichni užili a těšíme se na příští léto.

 

Mgr. Zuzana Plačková

zástupce vedoucí sociálních služeb střediska Vesnička soužití

CIMG8098 CIMG8108 DSC03791  DSC03842DSC03896DSC03981DSC04015DSC04067DSC04116DSC04227DSC03823

 

 

Výlet byl realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava.

 MSK_logo_jpg

Ostrava_lg

erasmus +