Dětský den v duchu divokého západu ve Vesničce soužití

Dětský den v duchu divokého západu ve Vesničce soužití

Dne 30. 5. 2018 se ve Vesničce soužití konala oslava Dne dětí. Tentokrát v duchu divokého západu!

Pečlivě jsme vybrali kostýmy, program i hudbu, vyprosili si krásné počasí a oslava mohla začít! Přišlo přes 60 dětí a všechny si akci parádně užily. Také rodiče se tentokrát zapojili, plnili s menšími dětmi úkoly nebo podporovaly ty starší.

Děti měly za úkol pro šerifa pochytat všechny bandity! A to tak, že splní jejich zkoušky. Krutá Klára vyzkoušela děti z koordinace a rovnováhy, u Drsné Dáši si děti zkusily rýžování zlata, se Vzteklým Radkem trénovaly postřeh, Ostrá Markéta nedala punc nikomu, kdo neseskládal puzzle či nad ní nevyhrál v pexesu, Proradná Aneta cvičila s lasem, Zrádná Mirka přichystala překážkovou dráhu a Lstivý Míra učil děti lstivě sestřelit všechny protivníky. Kdo zvládl obelstít všechny bandity, dostal od šerifa sladkou odměnu.

Děti si měly také možnost nechat udělat tetování či si zajezdit na opravdovém koni. Celou atmosféru podtrhl poslech pravé westernové hudby a rozzářené obličeje všech zúčastněných. Pro děti to bylo nejen příjemně strávené odpoledne se sladkou, studenou tečkou, ale formou hry si také mnohé procvičily. A my? Byli jsme rádi, že opravdu všichni banditi byli pochytáni a čeká je řádný soud za jejich neblahé činy.

Mgr. Martina Jurášková

koordinátorka akce

 

DSC00152 DSC00155 DSC00157DSC00184 DSC00190

Akce byla realizována s finanční podporou Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava. 

MSK_logo_jpg Ostrava_lg