Veřejné slyšení v Ostravě - Kunčičkách

Veřejné slyšení v Ostravě - Kunčičkách

Ve čtvrtek 29. 06. 2017 se v Ostravě-Kunčičkách v lokalitě Osada Míru konalo tzv. Veřejné slyšení, které organizovali aktivní obyvatelé Osady Míru a zároveň členové Jádrové skupiny (p. Hušťová, p. Vávra a p. Szabová) s podporou komunitních pracovnic Diecézní charity ostravsko-opavské (DCHOO).

 

Tohoto slyšení se zúčastnilo přibližně 15 dospělých obyvatel Osady Míru a 20 dětí do 15 let. Cílem bylo informovat obyvatele Osady Míru o plánované výstavbě dětského hřiště na prostranství u křižovatky ulic Výhradní a Pstruží. Již toto léto budou moci ti nejmenší obyvatelé a obyvatelky lokality zpestřit své dny blázněním na hřišti místo v ulicích a na cestách.

O výstavbu tohoto hřiště se zapříčinili zejména aktivní členové Jádrové skupiny, kteří s ÚMOb Slezská Ostrava o hřišti vyjednávali více než rok a půl. K tomu, aby bylo možné vůbec o hřišti přemýšlet, bylo zapotřebí nejdříve zjistit, jaká věková kategorie dětí je v lokalitě nejvíce zastoupena. Před téměř dvěmi lety tak p. Hušťová, p. Vávra a p. Kondáš obcházeli domácnosti v lokalitě Osada Míru a pečlivě si zaznamenávali počty a věk dětí. Zjistilo se, že průměrný věk dětí je zde 7 – 10 let, a proto bylo hřiště naprojektováno především pro ty nejmenší. Mezi herní prvky bylo do projektu zařazeno pískoviště, prolézačky, houpačky, kolotoč a pro maminky budou zde osazeny lavičky. V současné době se hledá správce hřiště, ideálně někdo, kdo bydlí v této lokalitě a má přirozený respekt.

Veřejné slyšení probíhalo v rámci projektu Komunitní práce v Osadě Míru, který je financován z Operačního programu Zaměstnanost.

 

Logo OPZ barevné