Bennyho rok ve Vesničce soužití

Bennyho rok ve Vesničce soužití

Koncem srpna 2015 ukončil svou dobrovolnou činnost v Komunitním centru Vesničky soužití dvacetiletý zahraniční dobrovolník Benjamin Brow, který u nás působil od září 2014. Benny se vrací do Německa a nastupuje ke studiu na vysokou školu v Norimberku.

Rok, který u nás strávil, považuje podle svých slov za „one great year“. Během svého působení v KC se seznámil se spoustou nových lidí a pracoval jak s dětmi, tak s dospělými klienty. Svou činnost u nás zahájil v klubu Depo, kde se postupně seznamoval s pracovníky, klienty i českým jazykem. Benny se česky pilně učil a již v době Vánoc se s dětmi sám dorozuměl.
Od ledna 2015 začal působit také v Předškolním klubu, kde se věnoval mladším dětem. Následně spolupracoval také s jejich rodiči při terénním doučování, kam docházel s pracovnicemi z PK.

Benny se aktivně účastnil akcí KC, workshopů, jednodenních i vícedenního výletu. Sám si také pro klienty připravoval program, a to hlavně na letním výletě v Hodoňovicích a na své rozlučkové diskotéce. Benny je velkým fanouškem Michela Jacksona, umí krásně tančit a zpívat a v průběhu roku vedl i taneční kroužek pro děti, který byl velmi oblíbený.

Benny se do činnosti KC po celý rok zapojoval aktivně a rád se účastnil veškerých akcí. Povídal si s dětmi i pracovníky o situaci v sociálně-vyloučených lokalitách v Ostravě a zajímal se také o společenské dění v ČR.

Bennymu se u nás moc líbilo, dobrovolničení pro něj bylo velkým přínosem a slíbil, že nás přijede navštívit.

Tímto Benovi moc děkujeme!

Mgr. Tereza Glatterová

Sociální pracovnice OSP