Klub DEPO na výletě v Jeseníkách

Klub DEPO na výletě v Jeseníkách

Ve dnech od 25. - 27. října 2017 jsme s dětmi z NZDM Vesnička soužití vyjeli do hor – Jeseníků. Děti měly  možnost navštívit místa, na kterých zatím ještě nebyly.

První den jsme strávili cestováním, následným ubytováním a různými hrámi na chatě Barborka, kde jsme byli po celou dobu pobytu ubytováni. Druhý den jsme se vypravili k nejvyššímu vrcholu Moravskoslezského kraje – Pradědu, který byl od našeho ubytování vzádlen cca 3 km. Přes značnou nepřízeň počasí, zvláště pak povětrnostních podmínek, děti výstup vzládly skvěle. V restauraci na Pradědu jsem se zahřáli u čaje. Na malou chvíli se nám naskytl krásný pohled na pohoří, protože vítr rozfoukal mlhu. Po návratu na chatu nás čekal vydatný oběd a zasloužený odpočinek. V odpoledních hodinách jsme se vydali na výšlap na nedaleké Petrovy kameny. Děti se cestou dozvěděly něco z historie a tzv. čarodějnických procesech. Večer nás čekala večeře a následně večerní program – různé hry a také hodnocení celého dne. Poslední den nám počasí opět moc nepřálo, proto jsme ho strávili v teple a suchu „naší“ chaty. Poté následoval odjezd domů.
Děti měly možnost prostřednictvím této akce poznat kus našeho kraje, dozvědět se něco jak z historie, tak zeměpisu. Akce sloužila jako zprostředkování kontaktu se sociálním prostředím.

Po celou dobu pobytu nás doprovázela naše italská dobrovolnice Alba.

Dáša Hercegová

sociální pracovnice NZDM

 

MSK_logo_jpg

Ostrava_lg

erasmus +

 Akce byla realizována s finanční podporou Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava.

IMGP5707 IMGP5740 IMGP5764IMGP5768

IMGP5886