Letní výlet do Hodoňovic

Letní výlet do Hodoňovic

Společně s klienty NZDM jsme se letos opět vydali do Hodoňovic na čtyřdenní výlet ve dnech 28.-31.7. Tématem výletu byl letos Stroj času, soutěžila proti sobě 4 družstva, která si nakonec za svoje úsilí odnesla drobné odměny. Společně s našimi klienty jsme se podívali do období pravěku, starověku, středověku, novověku i do robotické budoucnosti.

Klienti si odnesli mnoho zajímavých informací o jednotlivých obdobích i hromadu krásných zážitků. Na stezku odvahy se však vydali jen ti nejodvážnější.  Výlet jsme zakončili velkou diskotékou, kterou si užili klienti i pracovníci a která byla v režii našeho dobrovolníka z Německa.

Pracovníci připravili dětem možnost vylepšit si svůj psaný i mluvený projev a jemnou a hrubou motoriku a zároveň si vyzkoušeli i drobné domácí práce. Zároveň si vyzkoušeli pravidla fair play i to jaké je to být týmovým hráčem.

Pája (13 let) „Výlet se mi moc líbil. Byl tam krásný čistý vzduch, potkávali jsme často zvířata a byl tam skvělý bazén. Chata byla super. Hráli jsme často hry, dozvídali jsme se nové věci a moc mi chutnalo jídlo od „tety“ Káji.“

Výlet byl uskutečněn díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje.

Jana Maršálková

Sociální pracovnice NZDM