Pobytová akce v Horském hotelu Liptov Ostravice

„Hry bez hranic 2011“ Dne 17.8.2011 jsme vyjeli na třídenní pobytovou akci na Ostravici společně s našimi kamarády ze střediska Vesnička soužití ....

„Hry bez hranic 2011“

Dne 17.8.2011 jsme vyjeli na třídenní pobytovou akci na Ostravici společně s našimi kamarády ze střediska Vesnička soužití. Nás ze střediska Horizont bylo 10 a z Vesničky soužití také stejný počet. Vyjeli jsme brzo ráno, sraz byl jako obvykle u kostela, ke kterému přijela „teta“ Martina, aby naložila těžká zavazadla a batohy do auta a nám tak výrazně pomohla. Každý si sbalil všechno potřebné, a proto bylo věcí v zavazadlech více než je potřeba na jednodenní výlet. Poté jsme se vydali na vlak.

Ve vlaku jsme se potkali s dětmi a pracovníky, kteří vyrazili z Vesničky soužití. No tam bylo veselo, všichni jsme se přivítali a některým dojetím ukápla dokonce slza. Cesta rychle utíkala, ve Frýdlantu nad Ostravici jsme přestoupili do autobusu, jelikož České dráhy opět opravovaly koleje. No, ale zvadli jsme to a hip, hip, hurá jsme na Ostravici. No ještě zbývá dojít na chatu Liptov. Pro některé zúčastněné to byla docela „fuška“, ale nakonec to všichni zvládli. Když jsme dorazili, tak jsme se šli ubytovat. Již vylo předem určeno, kdo bude s kým na pokoji. Po vybalení věcí, jsme šli rovnou na oběd a po obědě hurá na bazén, protože bylo krásně teplo a nikde ani mráček.

Po vykoupání a pořádném vydovádění ve vodě, jsme se všichni sešli ve společenské místnosti, kde nás vedoucí výletu seznámili s programem. Hlavním tématem celého výletu byly „Hry bez hranic“. Byli jsme rozděleni do 4 družstev po pěti členech. Červený tým vedl Fabián, modrý tým vedla Martina, zelený tým Jana a žlutý tým vedla Eliška. Rozhodčím, který dohlížel na regulérní průběh her, byl Zdeněk. No a mohlo se začít soutěžit. Soutěže probíhaly ve sportovním duchu a všichni se snažili, aby jejich družstvo vyhrálo. Soutěže byly rozdělené do 2 dnů a celkem bylo 9 soutěží. Nejúspěšnější byla výroba luků, šípů a praků.

První den nám utekl velmi rychle, vedoucí si pro nás ještě připravili stezku odvahy, která nás prověřila, zda se v lese bojíme nebo ne. Stezku odvahy jsme prošli všichni, někteří se více či méně báli. No, ale byla to dobrá zkušenost a nakonec jsme byli spokojeni. A pak se šlo spát. Druhý den byly opět nejrůznější soutěže a milovaný bazén. Další aktivitou byl výlet do Ostravice, kde jsme si koupili „párečky“ na večerní opékaní.

Výlet to byl pěkný, ale nechyběla ani troška vzrušení. Jedno z dětí při lízání zmrzliny píchla včela. Naštěstí postižený nebyl alergický a pohotoví pracovníci jej odvezli na pohotovost. Všichni ostatní šli zpátky na chatu, kde je čekala nejprve výborná večeře a bazén. Pak už jsme šli pro dřevo, abychom mohli začít opékat ty naše klobásky. Na dřevo šli kluci pod vedením Fabiána a holky s Janou nakrájely chleba a klobásky. To už se nám vrátily pracovnice s „dobrodruhem“ z pohotovosti. Nakonec všechno dobře dopadlo, udělali jsme pěkný oheň a pochutnali na klobáskách.

Náš poslední den byl ve znamení úklidu, balení a hlavně vyhodnocení našich „Her bez hranic“. Celé soutěžní klání nakonec vyhrálo družstvo se jménem „Červená esa“ pod vedením statného vedoucího Fabiána. Srdečně blahopřejeme! Po rozdělení cen už přišlo pouze loučení s úžasnou horskou chatou, kde se nám moc líbilo. Smutno nám bude především po bazénu a čistém horském vzduchu.

No, ale hurá domů, protože vlak nečeká. Cesta nám utekla rychle. Ve Frýdlantu nad Ostravicí jsme si udělali ještě jedno společné foto a vyrazili jsme vlakem do našich domovů. Děkujeme vedoucím za starostlivost a to, že byli vždy trpěliví. Děkujeme za pěkný výlet s názvem „Hry bez hranic“. No, koukněte se na fotografie, jak se nám tam líbilo.

Zdeněk Skalka