Příští stanice - Vrbno pod Pradědem

Příští stanice - Vrbno pod Pradědem

Jako každý rok se NZDM Vesnička soužití vydala na vícedenní pobyt na čerstvý vzduch daleko od Ostravy…

Ráno v den odjezdu byl už před půl sedmou kolem Vesničky soužití šrumec. Všichni natěšení s batůžky a svačinami postávali před centrem a nemohli se dočkat odjezdu za čistým vzduchem do Jeseníků. Co nás první čekalo, byla cesta vlakem a autobusem, kterou jsme zvládli všichni na jedničku. Pobyt byl zaměřen hlavně na pohyb, proto jsme hned po vystoupení z autobusu absolvovali cestu asi 3 kilometry k chatě, kde jsme měli být ubytováni. Hned u branky nás bouchla do nosu vůně právě uvařeného oběda, na který se všichni hladovci vrhli.

Celý pobyt se nesl v duchu turistiky, her zaměřených na fair-play, spolupráci a rozvoj dovedností či paměti. Hlavní dějovou linkou všech her a aktivit bylo „Ztroskotání“. Všichni účastníci také měli možnost si vyzkoušet, co všechno obnáší tvorba programu pro ostatní. Nejenom, že jsme navštívili turisticky atraktivní místa – například Zámeckou horu, ale děti měly možnost si poprvé v životě vyzkoušet bobovou dráhu, kde vládl fakt adrenalin! Nechyběla také stezka odvahy, kterou absolvovali úplně všichni!

Děti měly možnost vidět kus naší vlasti, poznávat a objevovat nová místa a využít možnosti smysluplného trávení volného času. Pobyt byl přínosem také v oblasti zprostředkování kontaktu se společenským prostředím. 

Za tým NZDM

Dáša

IMGP6856IMGP6866IMGP6883IMGP6889IMGP6965IMGP6979IMGP7009IMGP7028IMGP7042IMGP7023

 

Pobyt ve Vrbně pod Pradědem byl realizován v rámci projektu "Jde to jinak", který je financován Moravskoslezkým krajem. Děkujmeme!

 

MSK