Tvořivá dílna červen 2013

Tvořivá dílna červen 2013

červnu 2013 jsme s dětmi v tvořivé dílně vyráběli větrník a rámeček na fotku. Abychom posílili kolektivní práci, tak jsme společně vyráběli pexeso. A poslední hodinu jsme věnovali vodovým barvám a malovaní s nimi.

Vyrábění větrníku bylo trochu složitější, ale děti si s ním zvládly poradit. Nejprve jsme si ustřihli z papíru pravidelný čtverec, ten jsme s obou stran pomalovali různými odstíny barev. Pak jsme čtverec nastřihli podle nákresu a drátkem kuličkou připevnili ke špejli. Děti měli radost, když do větrníku foukly a on se točil.

Rámeček na fotku jsme vyráběli krepového papíru. Z nastříhaných kousku krepaku jsme si udělali kuličky, které jsme lepili kolem fotky. Děti si s umisťováním kuliček daly opravdu záležet a kolem fotek jim vznikaly krásné barevné vzory. Rozvíjely tak svou fantazii a cit pro barevné kombinace.

Na společné pexeso jsem připravila kartičky s omalovánkami zvířátek. Děti měly za úkol se mezi sebou domluvit, kdo vymaluje jakou dvojici zvířátek. Domluva jim šla. A vymalovávání malých zvířátek je velice bavilo. Pak jsme si vybarvené pexeso společně zahráli.

Poslední hodinu jsme věnovali malovaní vodovými barvičkami, kdy si děti vybraly omalovánky na internetu (ryby, víly, …) a ty jsem jim vytiskla na výkres A3. Práce s vodovými barvami a štětcem je moc bavila – různě mezi sebou míchali barvičky a tím jim vznikaly nové odstíny