Den krásy a zdraví

Dne 4. 4. 2016 připravili zaměstnanci a dobrovolníci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Horizont akci s názvem "Beautiful day pro dívky a chlapc". Akce se rozdělila na workshop capoeira a Beautiful day pro dívky.

V rámci workshopu měli chlapci, jak z aktivity capoeira, tak i ostatní, možnost vyzkoušet si základní techniky brazilského bojového umění. Aktivita napomohla rozvinout pohybové schopnosti a dovednosti, procvičit si jemnou, hrubou motoriku a soustředěnost.

Capoeira není označována jen jako bojové umění, ale i životní styl. "Capoeirista" musí být skromný, poslušný, přátelský a trpělivý. Pravidelný trénink capoeiry přináší dětem disciplínu, všestranný motorický rozvoj a zlepšuje koordinaci. Při náročných pohybech, by měli děti zvládnout, maximální koncentraci. Také by měli zvládat své emoce (agresivitu, strach, nepřátelství), bolest a únavu.

Beautiful day pro dívky byl zaměřen na tvůrčí a rozvoj vlastní fantazie při tvorbě účesů, denní, večerní a extravagantní líčení a nácvik správné techniky masáže rukou. Dívky se oddávaly masážím rukou, vyzkoušely si vytvořit kreativní účesy pro každou příležitost.

Dívky byly z nevšedního zážitku nadšené, představovaly si, jaké by to bylo pracovat jako kosmetička nebo kadeřnice v salónu krásy. 

Po tvorbě krásných účesů, líčení a vyzkoušení si základních technik z capoeiry jsme zpestřili akci ještě tanečním a capoeira vystoupením pro naši dobrovolnici Simonku, která svou dobrovolnickou činnost, zde u nás končí.

Za NZDM Marcela Snítilá

 

 

 

logo_MSK2

 

Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.