Den plný aktivit v Dinoparku

Dne 14. 08.2015 jsme se s dětmi NZDM z Horizontu vydali v rámci projektu MŠMT na výlet do Dinoparku Ostrava. Dinopark nám umožnil nahlédnout do doby druhohor, která začala asi před 252 mil. let a skončila před 66 mil. let.

S dětmi jsme viděli velkou expozici Dinosaurů všech druhů a vyzkoušeli všechny atrakce. V Dinoparku se nachází např. DinoRace – je to unikátní dráha pro malé děti, které závodí mezi dinosaury na dráze 100 metrů. Zde děti využijí svou zručnost a sílu.

Dále děti vyzkoušely v Dinoparku Dinobludiště, jde o novou atrakci. Děti šly přes bažinu, jeskyni i tunelem a na samém konci na ně čekalo překvapení v podobě malého dinosaura střežícího vejce. Pak jsme se přesunuli na Dětské hřiště Dinoparku s mnoha atrakcemi prolézačkami, houpačkami, velkou pavoučí síti. Hned vedle bylo Paleontologické hřiště, kde bylo úkolem hledat opatrně a pozorně kostru pravěkého tvora. Nevynechali jsme ani Dinoexpres – vláček, kterým děti projížděly mezi exponáty. Ze všeho nejvíc se však dětem líbilo 3D kino na téma Dinoaqvárium, které nás zavedlo pod hladinu druhohorních moří, kde nás čekalo velké nebezpečí predátor jménem Kronosaurus.

Našli jsme zde také Mini Zoo, která nás přivedla z pravěku již do současné přírody, k vidění jsou tu malé hospodářská zvířátka - ovce a poníci, děti měly možnost si je pohladit.

Náš výlet v Dinoparku byl zaměřen na pohybové dovednosti, sociokulturní oblast, kognitivní, afektivní, sociální a osobnostní stránek dítěte.

 Zpracoval: Fabián Krivy