Den Země v knihovně

Den Země v knihovně

V úterý 24. dubna 2018 jsme byli pozvání městskou knihovnou v Ostravě – Vítkovicích na Den Země. Děti byly nadšené z akce mimo klub, do knihovny jezdí rády a baví je program, který si pro ně pracovnice v knihovně připravují.

Program začal prezentací a soutěží. Děti byly rozděleny do 4 týmů – Oheň, Země, Voda, Vzduch. Shlédly prezentaci na téma Den země a následovala soutěž, která měla tři části. V první bylo třídění odpadu, děti měly poznávat jaký odpad patří k jaké barvě kontejnerů a také za jak dlouho se jaké věci v přírodě rozloží, druhá část byla o poznávání stromů, listů a plodů. Ve třetí části soutěže se děti musely zamyslet nad tím, co se vyrábí z jaké rostliny. Na závěr děti napsaly přání planetě Zemi, například takovéto: "Milá Země, přeju ti hodné lidí, kteří třídí odpad, a chrání přírodu.“.

Po vyhodnocení bodů dostaly děti malou výhru. Naše děti si vybojovaly první místo.

Aktivita nebyla přínosem jen jako orientace při cestování po Ostravě, děti rozvíjely kreativní schopnosti, komunikaci mezi sebou a také chování ve společnosti.  Tato aktivita děti velmi bavila a byly rády, že si převezly i malou odměnu.

NZDM Horizont

3b1e4da36299fba60c2603edcca8ad28.0IMG_20180425_170152

 

Projekt je realizován díky finanční podpoře statutárního města Ostavy a Moravskoslezského kraje.

 

logo_cesky [Převedený]