Letní výlet na Ostravici

Děti z NZDM Horizont zavítaly na čtyřdenní letní výlet na chatu Svoboda. V jejím bezprostřední blízkosti je velmi mnoho možností k trávení volného času, chata je malou oázou klidu s možnostmi aktivního odpočinku pro všechny. Celý výlet byl veden v duchu Vikingů. Rozdělili jsme se do týmů a hned jsme začali bojovat o vítězství.

Děti z NZDM Horizont zavítaly na čtyřdenní letní výlet na chatu Svoboda. Chata Svoboda se nachází v malebné obci Ostravice v Beskydech. Leží ve výšce cca 535m.n.m. na úpatí Lysé Hory ( 1.323 m) v údolí potoka Sepetný a je východiskem četných turistických výšlapů do širokého okolí. V bezprostřední blízkosti je navíc velmi mnoho možností k trávení volného času, chata je malou oázou klidu s možnostmi aktivního odpočinku pro všechny.

Všechny aktivity pomáhaly rozvíjet jemnou motoriku, hrubou motoriku, pohybové schopnosti, paměťové dovednosti, kreativitu a fantazii.

Během pobytu byly děti seznámeny s pravidly, denním režimem, sankcemi a programem tábora. Celý výlet byl veden v duchu Vikingů. Rozdělili jsme se do týmů a hned jsme začali bojovat o vítězství. Vyrobili jsme si šátky, popsány Runovým písmem a vlajky. Byla vyhlášena soutěž o nejlepší týmový pokřik.

Uskutečnily hry s názvem: Historie Vikingů, Uzly a jejich pojmenování, Stavění lesních domků, Kresba a symboly Vikingů, Lov zvěře, Bitva mezi Vikingy. Neminul nás výšlap na Lysou horu, Relaxcentrum na Sepetné, stezka odvahy, diskotéka a vyhodnocení mapy a získání pokladu Vikingů.

Pracovníci střediska Horizont děkují všem dětem a organizátorům za společné prožití krásných chvílí. Celým táborem se linula milá rodinná atmosféra, za což jsme velmi vděční, jelikož toto je posláním Střediska sociální aktivizace Horizont.

Zapsala: Veronika Vašíčková

Video: https://youtu.be/DIDy4hBkyTs

 

Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje.