Novoroční turnaj Horizont 2016

"Jak na Nový rok, tak po celý rok!" Tak praví české přísloví. My jsme se rozhodli nový rok 2016 zahájit sportovně a doufáme, že všem sportovcům vydrží energie a nadšení po celý rok 2016!

Středisko sociální aktivizace Horizont oslavilo příchod Nového roku 10. 1. 2016 fotbalovým Novoročním turnajem Horizont 2016. Zúčastnilo se pět mužstev, tvořené dětmi ve věku šest až dvanáct let. Všichni hráči odehráli několik krásných utkání.

            Podpořit nás přišel předseda Romské rady, Vladimír Leško. Dětem popřál hodně štěstí ve vzájemných zápasech a pronesl k dětem několik motivujících vět, ocenil smysluplné trávení volného času dětí, společně a ve zdravém duchu. Diecézní charitu ostravsko-opavskou zastupovala vedoucí Střediska sociální aktivizace Horizont Helena Peškarová.

Velké poděkování patří našim sponzorům, kteří nás podpořili při realizaci turnaje finančními dary a hodnotnými cenami. Děkujeme členům rady Slezské Ostravy, zastupující starostku paní Barboru Jelonkovou, kteří dětem na turnaj věnovali finanční dar. Paní Vlaďce Hausové zastupující firmu Starcom a Megastar, která věnovala dětem věcné dary. České průmyslové zdravotní pojišťovně a společnosti Generali.

Za dodržování určených sportovních pravidel a hodnocení fotbalistů zodpovídali rozhodčí Martin Zsigraj a Lukáš Polakovič.

Program mezi zápasy zpestřily děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Horizont. Pod vedením pana Fabiána Kriveho, nám chlapci předvedli ukázku Brazilského bojového umění Capoeira. Taneční skupina Romano Jilo, pod vedením slečny Marcely Snítilé, rozvlnila diváky v rytmech Romských tanců s orientálními prvky. Celý turnaj provázela svým slovem moderátorka Michaela Horvathová. Role fotografky se ujala Tereza Vašíčková. Zdravotní péči zajistila Eliška Kapicová.

Nechybělo občerstvení pro hráče, o které pečovali naši dobrovolníci Anastasia Eremenko a Elvina Mambetova z Ruska spolu s Adamem Holcem v roli šéfkuchaře.

Děti přišli podpořit také rodiče a kamarádi. Celý turnaj probíhal v přátelském duchu a společné setkání jsme si velmi užili.

„Hrajeme srdcem…“

Za celý tým Veronika Vašíčková vedoucí aktivity Fotbal.

Velké poděkování patří Veronice Vašíčkové a Jarkovi Horváthovi, jako hlavním organizátorům turnaje. Díky, bylo to skvělé!

 

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy,

Slezské Ostravy a Moravskoslezkého kraje.