Planetárium aneb s hlavou ve hvězdách

Planetárium aneb s hlavou ve hvězdách

Ve čtvrtek 24. 3. 2016 jsme využili krásný jarní den kvalitně a smysluplně. Navštívili jsme Planetárium v Ostravě, kde jsme získali nové poznatky a informace o fungování Vesmíru.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o planetách ve Sluneční soustavě i o soustavách vzdálených hvězd. Všechny nás nadchly expozice i hvězdy, které jsme viděli při projekci a zjistili jsme, co všechno musí člověk udělat, aby se stal astronautem. Zkoumání Vesmíru je tím největším dobrodružstvím, do kterého se lidstvo kdy pustilo.

Kosmické sondy objevují cizí světy planet a měsíců, ale lidská noha se dotkla zatím pouze jednoho Vesmírného tělesa - Měsíce. Pobyt člověka ve Vesmíru je stále velmi nebezpečnou záležitostí a přesto se najdou odvážlivci, kteří to chtějí zkusit. Expozice Ke hvězdám představuje fascinující objekty Vesmíru a také děje, které mění podobu hvězd i galaxií.

Tento výjimečný zážitek očaroval dětskou fantazii i představivost. Hravou a velice zajímavou zážitkovou formou jsme dětem interpretovali spoustu informací o fungování Vesmíru. Možná se nám je podařilo i motivovat k dosažení „nemožného“ a za několik let o některém z dětí uslyšíme jako o významném vědci nebo astronautovi, kdo ví?

Za NZDM Horizont Veronika Vašíčková

logo_final 16 barev

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezkého kraje.