Předškolní klub v novém roce

Předškolní klub v novém roce

V Předškolním klubu střediska Horizont přivítaly děti Nový rok. Do jejich činností začaly postupně pronik nová a nová témata, jako např. zvířata domácí i lesní, stromy a květiny, které se začnou pomalu objevovat kolem nás.

S dětmi jsme všechno to nové a zajímavé procvičovali pomocí pracovních listů, didaktických pomůcek a her, v nichž si děti upevňovaly získané informace a zároveň rozvíjely jemnou a hrubou motoriku.

Velkou a důležitou novinkou, která byla během ledna zavedena, byla pravidelná logopedická cvičení  se zrcadlem. To proto, aby se nám krásně rozvázal jazýček a my si tak lépe rozuměli.

Další novinkou tohoto roku je, že nám v PK začaly pomáhat ruské dobrovolnice, a že nám Ježíšek nadělil výstražné reflexní vesty. Díky vestám máme s dětmi možnost častěji a bezpečněji chodit ven, poznávat své okolí a díky tomu propojit učivo i s reálnými ukázkami např. zvířat nebo rostlin.

Pravidelné cvičení jógových „Pěti tibeťanů“ dětem rozvíjí hrubou motoriku a učí se relaxaci při aktivitě.

Důležité je také zmínit, že nezapomínáme na narozeniny dětí. Pokaždé jim společně s kamarády připravíme dort a malou oslavu. Děti se učí myslet na druhé a při přání všeho nejlepšího k narozeninám si takovou dovednost procvičují. Pro ty menší je těžké pochopit, že slavíme narozeniny někoho jiného.

Dana Bencová

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska

v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz