Exkurze rádio Orion Ostrava

Exkurze rádio Orion Ostrava

Dne 5. června 2013 se uskutečnila exkurze v rádiu Orion Ostrava, které se zúčastnilo 14 žáků ze ZŠ Škrobálkova a dva pracovníci.

Na recepci nás přivítala zaměstnankyně, která nás usadila v zasedací místnosti a obdarovala nás reklamními předměty rádia Orion.

Za odborného výkladu jsme se seznámili s programovým vedoucím, který nás provedl celým rádiem. Prohlídka začínala v kanceláři programového vedoucího. Byla nám vysvětlena celá podstata rádia. Poté jsme pokračovali do místnosti, kde probíhalo živé vysílání. Pro žáky bylo připravené milé překvapení. Překvapení se týkalo, přivítaní účastníků exkurze v živém přenosu. Následně naše kroky vedly zpět do kanceláře programového vedoucího, kde žáci měli spoustu dotazů. Dotazy se týkaly toho, co by měli žáci udělat, aby mohli pracovat v rádiu. Žákům bylo odpovězeno, že by měli mít 18 let a minimálně  středoškolské vzdělání a znalost anglického jazyka. Další dotazy směřovaly na měsíční plat. Prohlídka skončila po zodpovězení dotazů.

Žáci se seznámili se situaci v reálném rádiu Orion, vytvořili si představu o povolání v rádiu. Exkurze se žákům líbila, všichni se shodli, že práce v rádiu je velice zajímavá, kreativní a moc by se jím líbilo tady pracovat.