Nová posilovna v Ostravě-Kunčičkách

Nová posilovna v Ostravě-Kunčičkách

Dne 18. dubna ve 13:30 hod. jsme slavnostně otevřeli posilovnu Střediska sociální aktivizace Horizont. Posilovna byla zařízena v rámci projektu „Kunčičky – místo pro život“ podpořeného Nadací OKD a je umístěna na Holvekové 204/44, Ostrava – Kunčičky.

„Jsme opravdu rádi, že své dlouholeté zkušenosti z Vesničky soužití můžeme využít pro práci s lidmi z vyloučené lokality i v Ostravě-Kunčičkách. Obyvatelé Ostravy-Kunčiček tak mimo přechodného bydlení mohou využívat doprovodný sociální program a různé podpůrné aktivity, nyní včetně posilovny.“ uvedl Miroslav Hodeček, koordinátor projektu a vedoucí Vesničky soužití.

Realizace projektu „Kunčičky – místo pro život“, v rámci kterého byla posilovna vybudována, začala v červenci roku 2012. Projekt nyní vrcholí. Malá posilovna byla vybavena posilovacími stroji za účelem podpory smysluplného trávení času obyvatel ve „svém“ prostředí.

„Aktivity místní charity potvrzují, že neziskový sektor umí řešit mnohé situace lépe než stát. Kdybychom nechali podporu zdejších rodin jen na sociálních pracovnících, velká část dětí  by už zřejmě skončila v ústavu,“ dodal ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Z projektu byla také zakoupena keramická pec, která bude sloužit dětem a mládeži pro vytváření nejrůznějších výtvarných děl.

Posilovna se nachází v prostorách, které zdarma pro aktivity Střediska sociální aktivizace Horizont poskytuje městský obvod Slezská Ostrava.