Vyhlídková věž

V pondělí  17. 6. 2013 jsme byli na výletě, který byl zorganizován společně se školou v rámci projektu OPVK. Výletu se zúčastnilo dohromady 14 dětí, 2 učitelky a 1 pracovník z Horizontu. Na výlet jsme vyrazili v osm hodin a vrátili jsme se okolo jedenácté.

           

 S dětmi jsme navštívili vyhlídkovou věž v Ostravě na Nové radnici. Dojeli jsme tam dříve, proto jsme si krátili čas skupinovými diskuzemi a focením. Když se věž v devět hodin otevřela, po skupinkách jsme vyjeli nahoru. Při východu z výtahu, jsme hned před sebou měli krásný výhled na celou Ostravu. Nahoře si děti mohly procvičit svou orientaci v rámci Ostravy, rozšířit si své znalosti o městě kde bydlí, a dozvědět se o nových stavbách v okolí Ostravy. Jelikož jsme z rozhledny dohlédli daleko, tak kromě našeho města, se děti mohli také seznámit s jedním z našich sousedních států, s Polskem.

            Tento výlet byl velmi vydařený. Byl totiž nejen zábavný, ale i poučný. Odcházeli jsme s novými informacemi a se spoustou hezkých zážitků. Výlet se nám všem moc líbil, a přálo nám i pěkné počasí. Všichni se už těšíme na další výlet.  

               

                                                                  Marie Obrová